Сонячне майбутнє — як у Харкові будують сонячний концентратор

blueprints

Вже декілька місяців команда проекту hooli розробляє ефективний соняшний концентратор для конкурсу <a href="http://sunnydaychallenge additional info.org/uk/»>Sunny Day 2016 Challenge у своїй майстерні у Харкові.

Хлопці візмуть участь у Kharkiv Mini Maker Faire. Що таке соняшний концентратор, як він допомогає людям і що команда покаже на заході, читайте в інтервʼю із Миколою Христенко.

1. Вступ (короткий опис і що покажете на події)

На події наша команда планує показати сонячну електростанцію, що використовує велике дзеркало Френеля для концентрації сонячної енергії і термодинамічний цикл Ренкіна з турбіною і генератором для перетворення сонячної енергії в електрику.

2. З чого все почалося або як Ви прийшли у мейкерство — Ваш шлях до мейкерства?

Мій особистий шлях до мейкерства пролягає з самого дитинства. Мабуть, першою знаковою подією, яку я пам’ятаю, був подарунок мені від батьків, здається на 5-річний день народження, комплекту для збірки дерев’яно-паперового літаючого планера. Він мене дуже захопив, я збирав його довго і наполегливо, але не маючи вмінь, не міг зробити цього як слід. В першому ж польоті, від якого були величезні очікування, літачок впав після метру польоту і непоправно зламався. Я був розчарований і злий, але використав конструктивно свою злобу і пообіцяв собі, що навчусь будувати літаки, які гарно літають і не ламаються!
Потім були десятки, а може і сотні розібраних, поламаних, відремонтованих, знову поламаних і перероблених іграшок… Ось так я мабуть і став мейкером.
3. Яка мета проекту, який Ви представите на фестивалі?

Мета нашої сонячної електростанції — це, перш за все, доказ того, що доволі складні і технологічні конструкції під силу простій команді мейкерів, що працює над проектом по вечорах і використовує лише обладнання, яке може знайти будь-яка пересічна людина.

Також метою є популяризація ідей енергонезалежності і енергохакерства. Наша установка — це перш за все proof of concept, вона може поступатися в ефективності і вартості комерційним продуктам, вона може бути надто складною для побутового використання, але вона повинна стати першим кроком для серйозного опер-сорсного енергомейкерства, адже вся інформація про ії конструкцію і особливості виготовлення стане доступною для всіх зацікавлених, в рамках проекту energytorrent.org

9lwktqvcoqe
4. Що було/є найскладнішим у реалізації Ваших робіт?

Найскладнішим в реалізації наших робіт, мабуть є постійне підтримання мотивації і злагодженості командної роботи.
5. Що найцікавіше у проекті та що Вам дозволяє підтримувати власну мотивацію під час роботи?

Найцікавішим для мене, окрім поглиблення в технічні нюанси роботи термодинамічних машин, стало те, скільки задоволення можна отримати від праці в команді, навіть якщо втомився, навіть якщо витратив купу часу.

Коли всі так само втомлені, але продовжують робити справу і нарешті всі бачимо результат своєї роботи «в металі», це приносить незрівнянне ні з чим задоволення, ну і звідси — мотивація!

jf_hovyyxm0
6. Які цікаві ідеї плануєте реалізовувати у майбутньому для розвитку вашого проекту?

Для реалізації проекту нам знадобилося створити невеличку майстерню, зараз в процесі проекту ми продовжуємо її обланувати. У нас є і 3D друк, і ручний інструмент, і багато речей для роботи з електронікою. Плануємо розвиватись далі, завести кілька ЧПУ-верстатів, ще більш зручні місця для ручної праці з металом, деревом, композитами…

Ну і по закінченні проекту більш за все хочеться щоб все це не простоювало, а приносило задоволення іншим мейкерам. Тому зараз в думках проект чогось на зразок комерційного коворкінгу для мейкерів, для «хардової» роботи; зручно обладнана майстерня, в якій, на певних вигідних умовах, зможуть попрацювати всі зацікавлені — зібрати коптер з надрукованих деталей, полагодити мікрохвильовку, перебрати ноутбук, полагодити велосипед, чи навіть «затюнінгувати» двигун автомобіля.

Особисто мені дуже не вистачало такого місця і я нарешті вирішив його створювати «для своїх», але якщо б вже було — я б був постійним відвідувачем!
7. Що вам потрібно, щоб розвивати свій проект? Чого не вистачає?

Що потрібно для розвитку проекту? Та те ж саме що і всім завжди потрібне — час, гроші, хороші партнери, мотивація )